10 kõige levinumat kondoomidega seotud müüti

jaan 31, 2020

Kondoomidega on seotud palju müüte. Siin on mõned neist.

Väidetavalt näitavad 12 000 aasta tagused koopamaalingud esimesi kondoomi kasutamise tõendeid. Vanim kondoom, mis kunagi leitud, pärineb aastast 1642. Nii võib kindlalt väita, et kondoomid on olnud pikka aega olemas.
Kahjuks on kondoomimüüdid püsinud sama kaua. Kondoomide mittekandmise vabandused ja kondoomi kasutamist puudutavad müütid takistavad paljudel inimestel seda olulist rasestumisvastast meetodit kasutada.

Seksuaalselt tervislikuma rahva kindlustamiseks peame inimesed teadma mis vastab kondoomide juures tõele ja mis mitte,
Niisiis, kui hästi tunned sina kondoome? Siin on nimekiri üldiselt usutavatest kondoomimüütidest selle rasestumisvastase vahendi kohta.

1. Müüt: kondoomidel on tavaliselt augud või muud tootmisdefektid

Kondoome peetakse II klassi meditsiiniseadmeteks. See tähendab, et kondoomide tootmine on rangelt reguleeritud, nii et kondoomid peavad vastama terviseameti poolt tunnustatud tööstusstandarditele.

Kondoomitootjad kontrollivad elektrooniliselt iga kondoomi aukude ja muude defektide osas. Samuti teostavad nad iga partii juhuslike kondoomide lisakontrolli (hõlmates tavaliselt aukude tuvastamiseks veelekete testi ja kondoomi tugevuse kontrollimiseks õhurõhu testi).

2. Müüt: kondoomid ei kaitse suguhaiguste eest nagu klamüüdia ja gonorröa

Suguhaigused nagu klamüüdia, gonorröa, süüfilis ja trihhomonoos, levivad suguelundite eritiste kaudu. Kondoomid pakuvad nende haiguste vastu suurepärast kaitset, kuna need toimivad barjäärina, blokeerides neid suguhaigusi põhjustavaid eritisi.

Kondoomi kasutamise uuringute analüüsimiseks tehtud uuringud toetavad seda väidet:

 • Kondoomid on osutunud märkimisväärselt efektiivseks klamüüdia, gonorröa ja trihhomonoosi ennetamisel; Kondoome mitte kasutanud naistega võrreldes näitasid kondoome pidevalt kasutanud naised gonorröa nakatumise riski vähenemist 62% ja klamüüdia saamise riski vähenemist 26%.
 • Latekskondoomide või naissoost kondoomide järjepidev ja korrektne kasutamine on seotud gonorröa, klamüüdia ja süüfilise kombineeritud esinemissageduse olulise vähenemisega naistel, kellel on kõrge risk haigestuda suguhaigustesse.
 • Kondoomi kasutamist ning gonorröa ja / või klamüüdiainfektsiooni uurinud 45 uuringu hindamisel selgus, et kondoomide kasutamine vähendab meeste ja naiste mõlema haiguse nakatumise riski.

Arvatakse, et kondoomide tõhusus nende suguhaiguste eest kaitsmisel on alahinnatud, kuna selleteemalised uuringud on piiratud.

3. Müüt: kahe kondoomi kasutamine pakub paremat kaitset kui üks

Ehkki see võib tunduda mõistlik, ei tähenda kondoomide topelt peale panemine suuremat kaitset. Tegelikult võib see praktika muuta kondoomid vähem efektiivseks.

Kui kahte kondoomi kasutatakse koos võib nende vahel tekkida suurem hõõrdumine; sellega muudab tõenäolisemaks, et üks või mõlemad kondoomid võivad rebeneda. Lisaks ei tohiks korraga kasutada ka meeste kondoomi naiste kondoomiga (samadel põhjustel).

Kes soovivad ekstra turvalisust siis neile on meie tootevalikust pakkuda Durex Extra Safe või Pasante Extra Safe need kondoomid on paksemad kui tavaline kondoom.

4. Müüt: lateksist kondoomid on ainsad tõeliselt tõhusad kondoomid

See müüt on natuke keeruline, kuna see sõltub sellest, kuidas määratleda tõhusust. Meeskondoome on nelja tüüpi: lateks, polüuretaan, polüisopreen ja naturaalne / lambanahk. Laborikatsetes on tõestatud, et polüuretaankondoomid on sperma ja suguhaiguste vastu sama tõhusad tõkked kui latekskondoomid.

Kuid muret valmistab asjaolu, et tüüpilise, “päris” kasutamise korral ei pruugi polüuretaankondoomid pakkuda sama palju efektiivsust kui latekskondoomid. Selle põhjuseks on asjaolu, et polüuretaankondoomid ei ole nii elastsed ja vabamalt liibuvad kui latekskondoomid, nii et need võivad vahekorra ajal suurema tõenäosusega puruneda või libiseda. Uuringud näitavad, et võrreldes latekskondoomidega purunevad polüuretaankondoomid seksi ajal 3-5 korda suurema tõenäosusega.

Lambanaha kondoomid sisaldavad pisikesi poore. Poorid on seemnerakkude läbimiseks liiga väikesed, seega on need kondoomid raseduse vältimiseks tõhusad; siiski võivad suguhaigusi põhjustavad bakterid / viirused neid poore läbi viia. Niisiis, lambanahast kondoomid ei paku kaitset sugulisel teel levivate haiguste eest.

5. Müüt: kondoomi suurus ei ole oluline

Kondoomide kasutamisel on suurusel vahet. Kuna peenise suurus võib varieeruda, on oluline kasutada õige suurusega kondoomi.

Selleks, et olla kõige tõhusam, peab kondoom korralikult mahtuma. Kondoomi talitlushäired võivad tekkida vale suurusega kondoomi kasutamisel; liiga väikesed / tihedad kondoomid võivad puruneda tõenäolisemalt, samas kui liiga suured / lahti kondoomid libisevad tõenäolisemalt.

Noks.ee kondoomipoes on kõigile sobiva suurusega kondoome. Mehi on erineva kuju ja suurusega ning Pasante trim  ja Durex Extra Large kondoomid on loodud seda fakti arvestades.

6. Müüt: kondoomid võivad pakkuda kaitset suguhaiguste vastu, kuid mitte HIVi vastu

Teadusuuringud näitavad järjekindlalt ja veenvalt, et kondoomid pakuvad tõhusat tõket HIV-i - AIDS-i põhjustava viiruse - vastu.3 Latekskondoomide tõhusus HIV-nakkuse leviku tõkestamisel on teaduslikult tõestatud nii laboratoorsetes uuringutes kui ka seksuaalselt aktiivsete paaride reaalse elu uuringutes. .

On leitud, et heteroseksuaalsete paaride hulgas, kus üks partner on nakatunud HIV-i, vähendab kondoomi järjekindel kasutamine HIV-i leviku riski nii meestelt naistele kui ka naistelt meestele.

Kondoomi tõhusust käsitlevate teadusuuringute ülevaade leidis, et kondoomi mittekasutamise korral vähendab usaldusväärne kondoomi kasutamine HIV-nakkuse leviku üldist riski 80–87%.

7. Müüt: kondoomid võivad põhjustada rohkem kahju kui kasu

Nagu iga rasestumisvastase otsuse puhul, on alati oluline rasestumisvastase meetodi eeliseid kaaluda selle riskide vahel. Üldiselt ei tohiks kondoomid teie tervisele kahjustada ega kahjustada. See müüt räägib rohkem inimestest, kellel võib olla kondoomide koostisosade või kondoomide määrimisega teatud terviseprobleeme.

Latekskondoomid ei pruugi olla parim valik, kui teil on lateksiallergia. Sama moodi on tõestatud, et mõned kondoomimäärdes kasutatavad materjalid (näiteks parabeenid, glütseriin või spermitsiid) põhjustavad mõnedel inimestel spetsiifilisi terviseprobleeme.

Kui olete nende koostisosade suhtes tundlik, peate võib-olla tegema mõned oma uuringud, et teha kindlaks, kas neid kasutatakse teie lemmikkondoomibrändis.

8. Müüt: kondoomid ei ole efektiivsed raseduse ennetamisel

Õige kasutamise korral ja iga kord, kui seksite, on kondoomid 98% tõhusad. See tähendab, et kahest sajast naisest, kelle partnerid kasutavad kondoome õigesti, rasestuvad kondoomi kasutamise esimesel aastal. Tüüpilise kondoomi kasutamise korral on kondoomid efektiivsed 85% (seega 15st sajast naisest, kelle partnerid kasutavad kondoome õigesti, rasestuvad esimese aasta jooksul).

Need numbrid võivad panna teid uskuma, et kondoomid pole eriti tõhusad. Pidage siiski meeles, et lisaks kondoomi purunemisele või pisaratele hõlmab tüüpiline kasutamine tavalisi kondoomivigu. Need hõlmavad järgmist:

 • Kondoomi mitte kasutada iga kord, kui seksite.
 • Kondoomi ei kasutata korrektselt (pane see valesti / seest välja, ei kanna kondoomi kogu aeg, paned selle liiga hilja / eemaldad liiga kiiresti, ei kanna õige suurusega kondoomi).
 • Aegunud kondoomide kasutamine.
 • Terava esemega kondoomipakendi avamine või kondoomi torkimine küünte või ehetega.
 • Kondoomide kasutamine, mida ei hoitud õigesti.
 • Ei kasuta vee- ega silikoonipõhist libestit.
 • Kondoomide taaskasutamine.

9. Müüt: kondoomid ei kaitse nahka nahaga kontaktis olevate suguhaiguste eest

Suguhaigused nagu herpes, inimese papilloomiviirus (HPV) ja kondüloomid, levivad naha kaudu. On tõestatud, et kondoomid kaitsevad nende nakkuste eest, kui kondoom katab nakatunud naha.

Herpes / HSV-2

 • Paaride teadusuuringutes, kus üks inimene on nakatunud II tüüpi herpes simplex-viirusega (HSV-2), kasutavad kondoomid osaliselt kaitstud mehi ja naisi uute HSV-2 nakkuste vastu.
 • Kasvavad tõendid näitavad, et kondoomid pakuvad mõõdukat kaitset HSV-2 vastu. Andmed näitavad, et herpese nakatumise tõenäosus (HSV-2) suureneb 3,6% iga kaitsmata seksuaalvahekorra korral, herpese tabamise tõenäosus suureneb 2,7%, kui mõnikord kasutati kondoome, ja herpeserisk ei suurenenud. kui kondoomid olid vahekorra ajal alati.4

HPV

 • Uuringud näitavad ka, et kondoomi kasutamist seostatakse emakakaela ja peenise HPV-ga seotud kahjustuste kiirema paranemisega ning HPV-nakkuse lühema kestusega naistel.3
 • Teadusuuringutest selgub ka, et kondoomi kasutamise sagenemise korral vähenevad märkimisväärselt naise võimalused HPV omandamiseks.5 Võrreldes naistega, kelle partnerid kasutasid kondoome vähem kui 5% seksuaalvahekordadest, naistega, kelle partnerid kasutasid kondoome vähemalt poole ajast oli 50% madalam HPV nakatumise risk ja naistel, kelle partnerid kasutasid kondoome 100% ajast, oli 70% väiksem risk.

Suguelundite tüükad on põhjustatud HPV-st. Kondoomid võivad aidata vähendada suguelundite tüügaste nakatumise riski ja vähendada HPV-ga seotud emakakaelavähi riske, kui nakatunud piirkond on kaetud kondoomiga. Kondoomid ei saa täielikult kaitsta HPV ega HSV-2 eest, kuna nakatunud piirkonnaga võib ikkagi kokku puutuda naha ja naha vahel.

10. Müüt: kondoomid on ebamugavad ja neid on keeruline kasutada

Paljudel kondoomidel on tegelikult lisavõimalused (näiteks spetsiaalne soojendus- / surisev libesti ja muhud / harjad), mis võivad seksi muuta nii meestele kui naistele meeldivamaks. Kui kondoom on ebamugav, kuna see on liiga tihe, on erineva suurusega ja erinevat tüüpi kondoome, mis pakuvad paremat ja mugavamat kondoomi. Nagu iga uue käitumise puhul, peate võib-olla kõigepealt harjutama kondoomi õigesti panemist.

Proovi Durex Fun Explosion kondoome.

Tavaliselt on kõige keerulisem osa teada, kuidas kondoomi rullida. Hea rusikareegel on see, et kondoom peaks käima nagu müts (mitte nagu dušimüts); peaksite saama selle hõlpsasti alla veeretada, ilma et peaksite lahti rulliva sõrme selle külge kinni panema.

Vähese harjutamise korral on kondoome siiski väga lihtne kasutada ja paarid võivad seksuaalmängudes kasutada kondoomi seksikaid viise.

Allikas: https://www.verywellhealth.com/top-condom-myths-906791