Mis on neitsinahk?

aug 24, 2021

Esmakordne seks võib meie kõigi jaoks olla pisut hirmutav ja võib esineda pisut täiendavat ärevust naiste puhul.

Te ei tunne mitte ainult esimest korda penetratsiooni, vaid võib oodata ka väikest valu ja potentsiaalselt verejooksu.
Kui kavatsete esimest korda seksida, on teil tõenäoliselt palju küsimusi: kas esimene seks teeb naisele haiget? Miks mõned naised veritsevad? Teil võib isegi neitsinahkade ümber tekkida küsimusi - mis see on ja kas see on katki minnes valus?

Siin on kõik, mida peate teadma neitsinahast ja sellest, mis juhtub siis, kui esmakordselt seksite.

Mis juhtub esimest korda seksides?

Teil on kogu segu emotsioonidest kuni esmakordse seksuaalvahekorrani. Võid olla võrdselt põnevil ja närvis. Sõltumata sellest kuidas te end tunnete on kõige tähtsam veenduda, et olete selleks valmis ja kas teie ja teie partner olete nõustunud sellega, mida te kavatsete teha.

Kui rääkida seksist endast on oluline tagada, et teil oleks mugav, soe ja lõdvestunud. Kui olete närvis, andke sellest kindlasti oma partnerile teada, et nad saaksid teid tähelepanelikumalt jälgida. Kui olete mõlemad valmis ja sobiv kaitse olemas (nt kondoom), olete valmis penetratsiooniks.

Kui partner teisse siseneb, võib nende peenis venitada ja murda teie neitsinaha; see on siis, kui su neitsinahk on alles.

Mis on neitsinahk?

Niisiis, mis on neitsinahk? Neitsinahk on väike nahatükk, mida võib leida tupeava sees. On levinud eksiarvamus, et neitsinahk on täielik membraan, mis katab tupe täielikult, kuid see pole nii. Enamikul juhtudel on neitsinahk poolkuu kujuline, see võimaldab menstruaalverd läbida.

Oluline on meeles pidada, et kogu naiste neitsinahk ei pruugi jääda puutumatuks, kui nad jõuavad esmakordselt läbitungiva seksini. Neitsinahk võib murduda mitmete tegevuste ajal väljaspool seksi, näiteks ratsutamine või tampooni sisestamine. Mõned naised võivad olla sündinud suhteliselt väikeste neitsinahkadega või neid üldse mitte.

Mees ja naine

Kuidas neitsinahk välja näeb?

Nii nagu ülejäänud tupp, võib ka välimus inimestel erineda. Nagu mainitud, võivad mõned naised sündida suhteliselt väiksemate neitsinahkadega ja mõnel naisel ei pruugi neid üldse olla, see tähendab, et neitsinahk on tõesti igasuguse kuju ja suurusega.

Neitsinahk võib välja näha nagu poolkuu kuju, see võib tunduda lehena, mis katab peaaegu kogu tupeava, see võib välja näha nagu kudede riba, mis jookseb mööda tupe keskosa või ei pruugi seda üldse näha olla .

Kui olete uudishimulik, kuidas teie neitsinahk välja näeb. See asub tupeava esiosa poole, võite seda ise kodus käsipeegli ja taskulambi abil uurida. Õige positsioon oma neitsinahkade uurimiseks võib olla üsna keeruline, nii et kui teil on oma neitsinahkade pärast muret, on alati parem rääkida tervishoiutöötajaga.

Kas haiget teeb, kui neitsinahk puruneb?

Nagu mainitud, võib esmakordselt läbitungiva seksi korral tekkida kerge valu ja/või verejooks. See on täiesti loomulik protsess. Kui olete esimest korda seksinud jääb neitsinahk teie tuppe - eeldusel, et see oli esiteks -, kuid see venitatakse nüüd tupeava külgedele ega tohiks teile palju ebamugavusi tekitada tulevikus.

Pärast esimest korda läbiva seksuaalvahekorra ajal võib teil tekkida kerge ebamugavustunne. Kui ebamugavustunne püsib, peate esimesel võimalusel võtma ühendust oma perearstiga.